top of page

Klar til begyndere i Ree Golf Klub

Ree Golf Klub inviterer I løbet af foråret igen til åbent hus og begynderdage, hvor det er muligt at prøve sporten, inden der træffes beslutning om et tre måneders prøvemedlemskab. Det er det er næste gang søndag 24. april.

Dagen starter kl. 10.00, hvor alle tilmeldte mødes ved golfklubben, Høbjergvej 32, foran Shoppen i den gule træbygning, hvor der udleveres et golfsæt. Herefter vil der i et par timer kunne prøves kræfter med denne traditionsrige og udfordrende sport. Der bliver også givet information om klubben, mens der bydes på lidt godt til ganen fra klubbens Café Pibe Mølle.


Programmet afsluttes med mulighed for at prøve klubbens træningsbane sammen med nogle hjælpere.


Der er planlagt yderligere to prøvedage, nemlig lørdag 7. maj og lørdag 21. maj.


Klubben tilbyder et prøvemedlemskab på tre måneder for 750 kroner med træning to gange om ugen og spil på Par3 banen hver onsdag samt mulighed for at låne udstyr.


Der er forhåndstilmelding til prøvedagene her: tilmelding@reegolfklub.dk

bottom of page